پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨ - 
1 2 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 147465
 بازدید امروز : 305
 کل بازدید : 3606370
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.12
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز جهانی بهداشت

مراسم روز جهانی بهداشت سه شنبه بیستم فروردین 1398 در دانشکده بهداشت و ایمنی برگزار شد. این مراسم با حضور دکتر کریستف هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی، دکتر اسدی لاری مدیرکل امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه شهید بهشتی، دکتر اکبر اسلامی رییس دانشکده بهداشت و ایمنی، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در سالن شهید رحیمی دانشکده از ساعت 10 الی 13 برگزار شد.

دکتر اکبر اسلامی با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی برای روز جهانی بهداشت مبنی بر «پوشش بهداشت جهانی؛ برای همه در همه جا»، گفت: از سال ۱۹۵۰ تاکنون هفتم آوریل به عنوان روز جهانی بهداشت نام گذاری شده است.

وی ادامه داد: هدف از نامگذاری این روز ایجاد و افزایش آگاهی عمومی در مضامین بهداشتی، برجسته کردن برخی از رویکردهای مهم در حوزه سلامت و جلب توجه مردم به این حوزه است.

رئیس دانشکده بهداشت و ایمنی یادآور شد: چهار دهه گذشته، در مجمع جهانی بهداشت راه هایی برای رسیدن به مراقبت های بهداشتی اولیه انتخاب شد و تاکنون برای تحقق آن مسیر زیادی طی شده است، اما همچنان مسیری طولانی پیش رو است و اقدامات زیادی باید انجام شود.

دکتر اسلامی با بیان اینکه امروزه بسیاری از مردم دنیا برای تامین هزینه های اولیه زندگی خود همچون خوراک و پوشاک محبور می شوند، هزینه های مراقبت های بهداشتی را از زندگی خود حدف کنند، گفت: نیمی از جمعیت جهان تحت پوشش همگانی سلامت نیستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست گذاران در سطح جهان باید اقدامات زیادی انجام دهند تا پوشش همگانی سلامت محقق شود، اظهار کرد: کشور ما در راستای پوشش همگانی سلامت حرکت کرده است.

دکتر اسلامی در پایان با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری دولت بر حوزه بهداشت، گفت: کشور ما در عرصه مراقبت های بهداشتی اولیه موفق بوده، اما همچنان به اقدامات بیشتری در حوزه های دیگر از جمله بیماری های غیرواگیر لازم است.

در پایان پنل تخصصی با موضوع پوشش بهداشت جهانی و با حضور دکتر حمید سوری، دکتر کتایون جهانگیری، دکتر علی رمضانخانی، دکتر محمدجواد جعفری، دکتر احمدرضا یزدانبخش و دکتر داود خراسانی زواره برگزار و به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل مرتبط پرداخته شد.


١٥:٠٥ - چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١٣٢خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشــتی
دانشکده بهداشت و ایمنی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران- میدان شهید شهریاری- بلوار دانشجو- دانشکده بهداشت و ایمنی

تلفن : 1-22432040- 021
پست الکترونیک :
public.health@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.