دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
1 2 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 129393
 بازدید امروز : 107
 کل بازدید : 3212932
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.32
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه

مراسم تکریم و معارفه

مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دانشکده های بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست با حضور دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، اعضای هیات رییسه، اساتید وجمعی از کارکنان این دانشکده، ۲۵ تیرماه در تالار شهیدبهشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.

دکتر کتایون جهانگیری رییس سابق دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست گفت: تلاش کردم تا در سه سال گذشته تمامی آموخته های ۲۳ سال خدمتم را برای ارتقای کمی و کیفی مباحث آموزشی و پژوهشی و اقدامات عمرانی به کار ببندم.

وی افزود: تحقق این مهم جز با همکاری مسئولان در بخش های مختلف امکان پذیر نبود. در طول مسیر خدمت رسانی همواره احساس مسئولیت به دانشکده داشتم که امیدوارم منجر به بهبود وضعیت شده باشد.

در ادامه این مراسم دکتررمضانخانی رییس سابق دانشکده بهداشت ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه از تمامی مسوولان و کارکنان دانشکده  که با دلسوزی وی را یاری کردند و همچنین تمامی افرادی  که با همراهی خود فرصتهای کاربردی را برای دانشکده ایجاد کردند تقدیر کرد.

وی ضمن ارایه گزارشی و با اشاره به ارتقای چشمگیرشاخص های علمی و آموزشی و توسعه ساختاری وهمچنین جایگاه برتر پژوهشی این دانشکده در دوران تصدی مسوولیت خود؛ لزوم توسعه کمی و کیفی دانشکده بهداشت را یادآور شد.

دکتر رمضانخانی در ادامه طراحی اتاق فرهیختگان، ترسیم نقشه جغرافیایی سلامت را از دیگر دستاوردهای دانشکده بهداشت در دوران مسوولیت خود ذکر کرد.

همچنین دکتر اکبر اسلامی سرپرست جدید دانشکده های بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست در این مراسم اظهار کرد: برای اجرای اهداف دانشگاه و تحقق سیاست های آن باید برنامه ها در هر دو بعد ملی و داخلی با نگاه علمی دنبال شود.

وی با بیان اینکه در مدت ۱۸سال خدمت رسانی به دانشجویان دریافتم که در فرآیند اجرا و آموزش باید بینش علمی را در دستورکار قرار داد، تاکید کرد: محور فعالیت های ما طبق نقشه ملی سلامت و سیاست های ابلاغی سلامت خواهد بود تا مباحث مربوط به بهداشت، سلامت و ایمنی را به صورت علمی و به روز تعریف کنیم.

به گفته دکتر اسلامی در این راه از همه ظرفیت های موجود بهره کافی را خواهیم برد با این توضیح که برای قرار گرفتن در این مسیر باید از تجربیات هر دو نسل گذشته و جدید استفاده کرد و با وجود اختلاف سلایق باید در فضایی یک صدا برای تحقق اهداف سازمانی تلاش کنیم.

سرپرست جدید دانشکده های بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست گفت: برای این منظور شاید با سختی هایی روبرو شویم که نیازمند مشارکت و همدلی همه اعضا و مسئولان در این دانشکده ها است تا به اهداف پیش بینی شده دست یابیم.

دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند دکتررمضانخانی و دکتر جهانگیری در راستای ارتقا نظام سلامت؛ برای ایشان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت کرد و اظهار امیدواری کرد دکتراسلامی در انجام  مسوولیت اجرایی و عملیاتی جدید محوله منشا اثرات مثبت باشد.

وی با تاکید بر اهمیت تجمیع دانشکده ها و تمرکز بر اجرای مدل های موجود در برنامه آمایش سرزمین گفت: دانشگاههای بزرگ ضمن تجمیع دانشکده ها باید در فضای آموزش عالی شرایط جدیدی را ایجاد کنند چرا که این مهم  ضمن همدلی و همگرایی فرصت افزایش تولیدات علمی و پرهیز از موازی کاری را فراهم می کند.

دکتر ضیایی در بخش دیگری از سخنان خود ارتقا سلامت را بعنوان مهمترین ماموریت دانشگاههای علوم پزشکی دانست واظهار کرد: حوزه های درمان، آموزش، تولید علم و همچنین تربیت نیروی انسانی و ترسیم مسئولیتهای اجتماعی باید در راستای ارتقا سلامت مردم تلاش کنند وبرای رسیدن به این هدف مسئولین دانشکدهها لازم است بصورت هدف دار و ماموریت گرا برای این منظور تلاش کنند.

رفع مشکلات بهداشتی و توسعه علمی دانشگاه از دیگر مواردی بود که دکتر ضیایی بر اهمیت توجه به  آن تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به منابع محدودی که در اختیار داریم هرگز نباید به فکر افزایش رشته ها و ظرفیتها باشیم بلکه لازم است ضمن ارائه خدمات مناسب مسیر توسعه را هدایت و در راستای اهداف دانشگاه حرکت کنیم.   

دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسمضمن قدردانی از خدمات و تلاش های دکتر جهانگیری و دکتر رمضانخانی، دکتر اسلامی را به عنوان سرپرست جدید دانشکده های بهداشت و سلامت، ایمنی و محیط زیست معرفی کرد و  گفت: ماموریت های مهم دانشگاه در دو بخش آموزش و پژوهش تبیین شده که باید در هر دو حیطه برنامه ها به صورت هدفمند پیگیری شوند.

وی با اشاره به اینکه آموزش هدفمند باید متناسب با نیاز جامعه باشد، توضیح داد: اگر نیرویی تربیت کنیم که نتواند پس از فارغ التحصیلی شغلی مطابق با رشته تحصیلی خود داشته باشد در واقع خدمت ناقص ارائه کردهایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه باید همواره نگاهی به بازار کار داشته باشیم، تصریح کرد: باید با دیدگاهی روشن به حوزه سلامت، افراد توانمند را به منظور اشتغال در عرصه ارائه خدمات سلامت تربیت کنیم.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که باید مهارت آموزی در دستورکار قرار داشته باشد یادآور شد: لازم است دانشجویان با کارآموزی و تمرکز بر یادگیری هدفمند مهارت های لازم را در طول دوران دانشجویی خود کسب کند.

اشاره به پژوهش هدفمند بعنوان یکی دیگر از برنامه های که باید در دانشکده ها مدنظر قرار بگیرد بخش دیگری از سخنان رییس دانشگاه را به خود اختصاص داد. وی گفت: این موضوع در حوزه علوم پزشکی مسائل جدی را شامل می شود با این توضیح که پژوهش باید مشکلی از مشکلات جامعه را حل کند. در این میان، حوزه بهداشت از جایگاه مهمی برخوردار است که اعضای دانشکده های مختلف می توانند تاثیرگذاری مطلوبی در این حوزه و در نهایت ارائه خدمات باکیفیت در نظام سلامت داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت اثرگذاری در سیاست های حوزه سلامت در سطح ملی، تصریح کرد: برای تحقق این موضوع باید به راه حل های علمی و عملی در نظام خدمات رسانی به مردم دست یافت. نکته دیگر انجام پژوهش مبتنی بر مباحث فناورانه است. به عبارت دیگر، باید محصول، قبل از تولید مشتری داشته باشد و منجر به جذب سرمایه شود. در چنین وضعیتی خروجی نهایی هم تولید ثروت خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به لزوم برقراری ارتباط تنگاتنگ میان این دو دانشکده با معاونت بهداشت دانشگاه، افزود: مباحث مربوط به بهداشت نیاز به مرجعیت علمی دارد.به گفته دکتر آقاجانی: برای هرچه فعال تر شدن مرجعیت علمی در این دانشکده ها آمادگی داریم تا افراد نخبه را جذب کنیم.

وی اظهار کرد: اگر در ورود افراد نخبه و ایجاد مرجعیت علمی در دانشکده ها قدم های مثبتی برداریم سطح کیفی و کمی موضوعات تقویت خواهد شد.

رییس دانشگاه ادامه داد:افزایش کیفیت در حوزه های مختلف آموزش، پژوهش و هدفمند کردن برنامه ها از محورهای اصلی دانشگاه است که باید مدنظر قرار بگیرد.

گفتنی است در خاتمه این مراسم از خدمات دکتر جهانگیری و رمضانخانی قدردانی و ابلاغ دکتر اسلامی به وی اعطا شد.

 


٠٨:٤٧ - سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشــتی
دانشکده بهداشت و ایمنی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو

تلفن : 1-22432040- 021
پست الکترونیک : public.health@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.